Κυριακή 17 Οκτωβρίου 2010

Γυναικείο: ΑΟ Νήαρ Ηστ - ΓΣ Αμαρουσίου 37 - 58

Για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β'ΕΣΚΑ Γυναικών, σήμερα στην Καισαριανή η ομάδα μας γνώρισε την ήττα από την ομάδα του ΓΣ Αμαρουσίου με σκορ 37-58.

Η Μαρουσιώτικη ομάδα ήταν ανώτερη, πήρε από τα πρώτα λεπτά την πρωτοπορία στο σκορ κλείνοντας το πρώτο ημίχρονο με μία διαφορά 17 πόντων. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας έπαιξε καλύτερα, δεν άφηνε τη διαφορά να μεγαλώσει περισσότερο, στο 4ο δεκάλεπτο μάλιστα μείωσε στους 12 πόντους κι έχασε και κάποιες καλές ευκαιρίες να μειώσει ακόμα περισσότερο. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα όμως η Μαρουσιώτικη ομάδα κατάφερε να εκμεταλλευτεί πλήρως τα λάθη μας και να πάρει τη νίκη με τη μεγαλύτερη διαφορά που έκανε σε όλο το παιχνίδι.

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ  37 - 58

Διαιτητές: Σιδέρης, Δημητριάδης
Δεκάλεπτα: 07-17, 09-16, 12-14, 09-11

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καλαμάρας): Σιδεράκη 12, Κεχαγιά 2, Ζιαζοπούλου, Μούντζια, Παπαχριστοφίλου 1, Τσικουδή, Μπότση 9, Στρατηγού, Παναγιωτοπούλου, Μπαλαμπάνη, Παππά, Ρουμελιώτη 13.

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Καραμπελιάς):  Κυριακέα, Αργυρού 4, Νίκα 10(2), Σαβόγλου 4, Αυξεντή Ε. 11, Ξανθοπούλου 10, Κωνσταντέλλου, Αυξεντή Ν. 2, Καραντζά 5, Λογοθέτη 1, Ρουκουνάκη 11(1), Ψωράκη