Δευτέρα 25 Οκτωβρίου 2010

Γυναικείο: ΓΣ Προμηθέας - ΑΟ Νήαρ Ηστ 38 - 37

Για την 4η αγωνιστική της Β' ΕΣΚΑ Γυναικών, χθες βράδυ στο Χαλάνδρι, η ομάδα μας γνώρισε την ήττα από τον ΓΣ Προμηθέα με σκορ 38-37.

Το παιχνίδι ήταν δυνατό και αμφίρροπο, πραγματικό ντέρμπυ με φινάλε για γερά νεύρα !
Η ομάδα του Προμηθέα (με 2 σημαντικές ελλείψεις απ'ότι μας πληροφόρησαν άνθρωποι της ομάδας) καλύτερη στο 1ο δεκάλεπτο πήρε μιά διαφορά 6 πόντων (15-9) ... στα 3 επόμενα δεκάλεπτα η νεανική ομάδα μας ήταν πολύ καλή ... αν και άστοχη σε αρκετές βολές κι έχοντας πρόβλημα με τα ριμπάουντς, στο 2ο δεκάλεπτο επικράτησε  9-12, το 3ο έληξε ισόπαλο 8-8 και στο 4ο  η ομάδα μας επικράτησε με 6-8 ! Η "προίκα" όμως των 6 πόντων από το 1ο δεκάλεπτο ήταν αρκετή για την ομάδα του Προμηθέα, που στάθηκε τυχερή σε δύο φάσεις στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα ...10 δευτερόλεπτα και 5 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη, η ομάδα μας είχε την ευκαιρία να περάσει μπροστά και ίσως να πάρει και το παιχνίδι ... αστόχησαν όμως στα δύο κρίσιμα σουτ οι δύο καλύτερες σουτέρ της ομάδας μας κι έτσι η νίκη πήγε στην ομάδα του Προμηθέα !

Συγχαρητήρια στην ομάδα του Προμηθέα για τη νίκη της και στην ομάδα μας για την προσπάθειά της! Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες !

ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ  38 - 37

Διαιτητές : Μακρής, Καραμπίνης

Δεκάλεπτα : 15-9, 24-21, 32-29, 38-37

ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Μανουσάκης) : Σατρατζέμη 7, Χαραλαμπίδου, Λιαροκάπη 3(1), Μαχαίρα 3, Λυμπεροπούλου 14, Τσερεκλά-Ζαφειράκη, Κουτρογιάννου, Καλδάνη 7, Σαρατσιώτη, Γιαννακού 4, Αλωνιστιώτη, Στάθη.

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καλαμάρας) : Σιδεράκη 7, Κεχαγιά, Ζιαζοπούλου, Μούντζια, Κιορόγλου, Τσικουδή 5, Μπότση 5, Στρατηγού, Παναγιωτοπούλου, Μπαλαμπάνη, Σουλέ, Ρουμελιώτη 20(1).