Κυριακή 31 Οκτωβρίου 2010

Γυναικείο: ΑΟ Νήαρ Ηστ - ΑΟΝΝΝΕ Αμαζόνες 46-71

Για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β' ΕΣΚΑ Γυναικών, η ομάδα μας σήμερα γνώρισε την ήττα από την ομάδα του ΑΟΝΝΝΕ Αμαζόνες με σκορ 46-71.

Η ομάδα μας παρουσιάστηκε πολύ καλή στο πρώτο δεκάλεπτο αιφνιδιάζοντας την αντίπαλη ομάδα.  Η ανωτερότητα του αντιπάλου άρχισε να φαίνεται από το δεύτερο μισό του 2ου δεκάλεπτου, όταν κι άρχισε να μεγαλώνει τη διαφορά κλείνοντας το ημίχρονο με 11 πόντους προβάδισμα  Στο δεύτερο ημίχρονο, η εμπειρία των Αμαζόνων, η απόλυτη κυριαρχία τους στα ρημπάουντς, τα πολλά εις βάρος μας φάουλ (που έφεραν και 2 αποβολές παικτριών μας στα μέσα περίπου του 4ου δεκάλεπτου), μαζί με τη φυσιολογική κούραση στο 4ο δεκάλεπτο, βοήθησαν την ομάδα των Αμαζόνων να μεγαλώσει στα τελευταία λεπτά τη διαφορά και να κατακτήσει τη νίκη με το τελικό 46-71.

Συγχαρητήρια στην ομάδα των Αμαζόνων για τη νίκη της αλλά και στην ομάδα μας που, παρά την ήττα με αυτή τη διαφορά, δείχνει να βελτιώνεται από παιχνίδι σε παιχνίδι .... καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες !

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΟΝΝΝΕ ΑΜΑΖΟΝΕΣ  46-71

Διαιτητές : Γκότσης, Μανώλης

Δεκάλεπτα : 14-16, 24-35, 34-50, 46-71

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καλαμάρας) : Σιδεράκη 12, Κεχαγιά, Ζιαζοπούλου 1, Μούντζια, Κιόρογλου, Τσικουδή 4, Μπότση 6, Στρατηγού 13 (1), Παναγιωτοπούλου 1, Μπαλαμπάνη 1, Σουλέ, Ρουμελιώτη 8.

ΑΟΝΝΝΕ ΑΜΑΖΟΝΕΣ (Μπρόμπεργκερ) : Νησιωτάκη 9 (1), Τούντα 1, Μουτεβελή 4, Παπαγγέλου Α., Λαζάρου 8, Ρίζου 7, Γείτονα, Οικονομάκου 2, Θεοδωράτου 19, Μανουσοπούλου, Παπαγγέλου Ε. 16, Γώγου 5.