Κυριακή 9 Ιανουαρίου 2011

Γυναικείο: ΑΟΝ Παλατιανής - ΑΟ Νήαρ Ηστ 47 - 34

Την ήττα γνώρισε στο πρώτο της παιχνίδι της νέας χρονιάς η γυναικεία ομάδα μας. Για την 12η αγωνιστική και 1η του Β' γύρου του πρωταθλήματος της Β'ΕΣΚΑ Γυναικών, η ομάδα μας, μετά από κακή εμφάνιση, ηττήθηκε από τον ΑΟΝ Παλατιανής στο κλειστό του Ιλίου με σκορ 47-34.

Aν και η ομάδα μας μπήκε στον αγώνα με κέφι και διάθεση και στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν πολύ καλή (ιδιαίτερα στα πρώτα 6-7 λεπτά) και το έκλεισε μπροστά στο σκορ με 8-14, η συνέχεια δυστυχώς δεν ήταν ανάλογη.
Ενα τραγικό 2ο δεκάλεπτο (18-4) ήταν αρκετό για να φέρει τη νευρικότητα στην ομάδα μας και να ανεβάσει την ψυχολογία των αντιπάλων μας. Ακολούθησαν ένα κακό 3ο (12-7) κι ένα μέτριο 4ο (9-9), με χαρακτηριστικά την πολύ μεγάλη αστοχία, τα πολλά λάθη, τα πολλά χαμένα ρημπάουντς. Όπως ήταν λοιπόν φυσιολογικό, η καλύτερη ομάδα, με βάση την εικόνα των δύο ομάδων στο γήπεδο, η ομάδα των Νέων Παλατιανής, κατέκτησε δίκαια, καθαρά και άνετα τη νίκη με τελικό σκορ 47-34.

Συγχαρητήρια στην ομάδα του ΑΟΝ Παλατιανής για τη νίκη της και καλή συνέχεια !

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ  47 - 34

Δεκάλεπτα: 8-14, 26-18, 38-25, 47-34

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ (Κατσούλης) : Μπάλλου 2, Χούμου 13(3), Κουκλάδα, Μπατσάκη Σ. 4, Μπατσάκη Ε. 11, Γρυπάρη, Ξυράφη, Πατσιαρίκα, Παπαγεωργίου, Τούντα, Κωνσταντινίδου 9, Ντεννενμόσερς 8.

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καλαμάρας) : Σιδεράκη 4, Κεχαγιά, Ζιαζοπούλου 2, Μούντζια, Παππά, Τσικουδή 8, Μπότση 3, Στρατηγού 6, Παναγιωτοπούλου, Μπαλαμπάνη 2, Σουλέ, Ρουμελιώτη 9.