Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου 2011

Γυναικείο: Νήαρ Ηστ - Άγιος Νικόλαος Παλλήνης 53 - 49!

Με νίκη ξεκίνησε η γυναικεία ομάδα τις υποχρεώσεις της για τη χρονιά 2011 - 2012!!!
Στα πλαίσια της διοργάνωσης του κυπέλλου της ΕΣΚΑ έδωσε τον πρώτο της αγώνα με αντίπαλο τον Άγιο Νικόλαο Παλλήνης και κέρδισε με σκορ 53 - 49!!!
Ο αγώνας από την αρχή ήταν αμφίρροπος. Η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ αγχωμένα και σε συνδυασμό με την ιδιαίτερα καλή και πιεστική άμυνα του Αγίου Νικολάου ήταν φυσικό να ακολουθήσουν λάθη σε επίθεση και άμυνα. Ωστόσο, στα επόμενα δεκάλεπτα τα πράγματα ισορρόπησαν και οι δύο ομάδες ήταν σχεδόν ισοδύναμες με το ημίχρονο να λήγει 29 -29.
Στην επανάληψη, το παιχνίδι συνεχίστηκε αναλόγως και μόνο στα τελευταία λεπτά η ομάδα μας "λύθηκε", παθιάστηκε, έπαιξε πιο προσεκτικά και έφτασε στην νίκη!
Η Νηαρ Ηστ προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου που θα διεξαχθεί την ερχόμενη Τετάρτη 28 Σεπτεμβρίου.
Συγχαρητήρια στα κορίτσια μας για τη νίκη τους! Συγχαρητήρια και καλό πρωτάθλημα στον Άγιο Νικόλαο Παλλήνης!

Α.Ο. ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛΛΗΝΗΣ (Καλαϊτζάκη): Αγγελοπούλου Ε. 4, Μπενέτου Ε. 9 (1), Αγγελοπούλου Γ. 2, Σιδεράκη Χ., Σάλλα Α. 6, Αθανασοπούλου Γ. 14, Σαμωνά Μ., Καλαϊτζάκη Ε. 12 (1), Λαψάνα Φ. 2, Κουλοχέρη Ε., Καραμίχα Π., Κατάκη Μ..
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καλαμαράς): Τσικούδη Ι. 23, Μπαλαμπάνη Π. 8, Μπότση Β. 8, Σουλέ Α. 6, Μούντζια Ε., Τραγογιάννη Α. 2, Κεχαγιά Μ. 2, Στρατηγού Ε., Παναγιωτοπούλου Α., Κιόρογλου Α., Κρητικοπούλου Χ. 4, Πέτσα Δ..