Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2011

Γυναικείο: Α.Ο Νήαρ Ηστ - Γ.Α.Ο.Κουκουβάουνες 42 - 56

Εντός έδρας παιχνίδι σήμερα για την ομάδα μας, για την τέταρτη αγωνιστική με αντίπαλο την ομάδα των Κουκουβάουνων και τα κορίτσια μας γνώρισαν την ήττα με σκορ 42 - 56.
Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, με κλειστές άμυνες και εύστοχα μακρινά σουτ και το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει 14 -12 υπέρ των γηπεδούχων. Το δεύτερο δεκάλεπτο κύλησε αναλόγως και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 23 -26 χάρη σε εύστοχο τρίποντο στη λήξη του χρόνου.
Μετά την ανάπαυλα οι ομάδες μπήκαν πιο αποφασιστικές και παρά τα αρκετά μας λάθη, καταφέραμε να κρατήσουμε τη διαφορά του σκορ στους πέντε πόντους. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, ωστόσο, με πίεση στην πρώτη πάσα και εντυπωισακή ευστοχία από τις παίκτριες του Γ.Α.Ο.Κ. το σκορ άνοιξε, η ζυγαριά έγειρε υπέρ τους και πήραν δίκαια το αποτέλεσμα.
Συγχαρητήρια στην ομάδα μας για την προσπάθεια. Συγχαρητήρια και στις Κουκουβάουνες και καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα!