Κυριακή 11 Μαρτίου 2012

Παγκορασίδες: Νήαρ Ηστ - Αθηναϊκός 30 - 38

Το πρώτο της επίσημο αγώνα για το πρωτάθλημα έδωσε η ομάδα των Παγκορασίδων μας σήμερα εντός έδρας με αντίπαλο την ομάδα του Αθηναϊκού! Οι μικρές της Νήαρ ηττήθηκαν με σκορ 30 - 38 έπαιξαν, όμως, πολύ καλό basket και στάθηκαν με αξιώσεις απέναντι στον Αθηναϊκό! Προηγούνταν στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα αλλά μερικά λάθη στο τέλος, έλλειψη συγκέντρωσης στην άμυνα στα τελευταία λεπτά και η απειρία δεν τις επέτρεψαν να χαρούν την πρώτη τους νίκη για φέτος. Είναι, μάλιστα ενδεικτικό για το πόσο μοιρασμένο ήταν το παιχνίδι το γεγονός ότι στα επί μέρους σκορ η Νήαρ κέρδισε τα 2 από τα 4 8λεπτα.
Και οι δύο ομάδες έπαιξαν καλό μπάσκετ και κυνήγησαν το σκορ αλλά οι αντίπαλες με μεγαλύτερο πλουραλισμό στην επίθεση φάνηκαν πιο αποτελεσματικές στα τελευταία κρίσιμα λεπτά του αγώνα.
Συγχαρητήρια στην coach Ερμίνα και στα κορίτσια της, καλή συνέχεια, ακόμα καλύτερα παιχνίδια και θετικά αποτελέσματα!
Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια και στον Αθηναϊκό.